W jakim miejscu odnaleźć najlepszego doktora? Sprawdź ranking

Jest niezmiernie istotna kwestią, bo zezwala na stworzenie stosownej atmosfery w gabinecie, ponieważ jej brak może świadczyć o złym usposobieniu pana doktora. Lekarz przyjacielski pacjentowi, uprzejmie zaprosi go do gabinetu, wskaże krzesło na którym wolno usiąść, po czym przystąpi do wywiadu. O podejściu do pacjenta ma prawo zaświadczać sposób w jaki ten wywiad jest przeprowadzany, czy doktor komentuje odpowiedzi na nasze zapytania, kpi z nas, czy właściwie uspakaja. Ma to wpływ nie tylko na samą wizytę lecz też na jej dalszy ciąg, ponieważ w momencie w jakim pacjent czuje się komfortowo wizyta jest mniej nieprzyjemna.

Niestety ale dziś są lekarze, którzy zachowują się w taki sposób, że pacjent ma doświadczenie że siedzą w gabinetach za karę. Jak najbardziej dają to do zrozumienia pojedynczym pacjentom którzy wchodzą do gabinetu.

Wielu takich lekarzy zostaje następnie niezwykle nisko ocenianych na stronach na których prowadzony jest ranking lekarzy – przetestuj Lekarze. Nie należałoby iść do takich zawodowców, a też ostrzec przed nimi inne osoby, być może gdy zmniejszy się obecność zmienią swój stosunek do pacjentów, a co za tym idzie polepszy się jakość wykonywanych przez nich usług. Biały personel jest zobowiązany przestrzegać zagadki leczniczej, jednakże w wielu przypadkach niestety jest ona łamana. Gdy wchodzimy do gabinetu a lekarz komentuje wygląd lub ewentualnie także symptomy choroby poprzedniego pacjenta, jest to niedopuszczalne zachowanie. Jednakże nasze milczenie jest przyzwolenie na tego typu posunięcia. Też w poradni kobiecej, gdy pielęgniarka na całą poczekalnie wykrzykuje pytając która z kobiet jest w ciąży, bądź też również indywidualnie po nazwisku.

Prawdziwa dyskrecja polega na tym że lekarz rozmawia z pacjentką o jej przeszkodach, ale jedynie do momentu aż ona wyjdzie z gabinetu, gdy wkracza kolejna postać to poświęca uwagę jej dolegliwością a nie poprzednich pacjentów. Dużo negatywnych komentarzy wolno w następnej kolejności przeczytać na stronach gdzie prowadzony jest ranking lekarzy. Jeżeli lekarz się przy nas będzie zachowywał w sposób karygodny możemy go upomnieć, bądź także wyjść z gabinetu, oraz umówić się na wizytę do innego specjalisty. Zachowanie lekarza jest uzależnione od tego czy pacjenci mu na to zezwalają, oraz jaka będzie ich reakcja na daną nowinę, poprzez niego do nich wypowiedzianą.